O Plešivci

Hora Plešivec (1028 m) je jedna z nejlépe dostupných krušnohorských tisícovek, s pohodlnou asfaltovou silnicí až na samý vrchol. S trochou pozornosti nemůžete minout odbočku s velkou cedulí za obcí Abertamy směrem na Boží Dar.
Čedičová kupa Plešivec v Krušných horách dosahuje nadmořské výšky 1028 metrů. Její příkré svahy tvoří suťová pole. Nachází se 2 km jihovýchodně od městečka Abertamy. Na vrchol Plešivce se dostanete autem či na motocyklu po pěkné asfaltové cestě, odbočkou ze spojnice Abertamy – Boží Dar.

Vrchol také protínají žlutě, modře a zeleně značené turistické stezky z Abertam, Pstruží, Merklína, Božího Daru a Jáchymova. Trasa z Božího Daru je značena i pro cyklisty a představuje hezký trek po lesních cestách z Klínovce, přes Božídarská rašeliniště a dále po hřebenu Krušných hor.
 
Na vrcholu Plešivce stojí od roku 1895 šestnáct metrů vysoká rozhledna s vyhlídkovým ochozem, ze kterého je fantastický výhledpřes hřebeny Krušnohoří. V zimě se Plešivec a jeho okolí mění v moderní lyžařský areál, kde najdete více než 10 km sjezdovek a 3 čtyřsedačkové lanovky.

Okolí Plešivce